MILLINE ON ÕIGE NÄONAHA PUHASTUS?

MILLINE ON ÕIGE NÄONAHA PUHASTUS?

Puhastusvahendite valik on poodides äärmiselt suur: seebid, õlid, vahtained, geelid, kosmeetilised piimad jpm. Samuti on vahendid saadaval kõikide erinevat tüüpi näonahkade jaoks: rasuse, kuiva, tundliku või normaalse (sega-) naha jaoks. Siinkohal tuleks aga sinul endal teha õige valik vastavalt näonahale, mis võib osutuda märksa keerulisemaks, kui esialgu paistab. Olenevalt ostukohast tasub kindlasti ka spetsialistilt nõu küsida ja just sinu näonahale sobiv toode osta.

Aga mis on siis otsustava tähtsusega – kas puhastustoode peaks nahas kutsuma esile värskuse või pigem hoopis pehmuse? Kas hea toode peaks näonahalt eemaldama täielikult jumestuse või ainult loomulikud eritised ja päeva mustuse?

Minu enda jaoks on hea selline puhastusvahend, mis põhjalikult vabastab tolmujääkidest, kreemist ja jumestusest. Kindlasti peaks ka lahti saama näole tekkinud higist ja kihistunud sarveosakestest. See aga on oluline juba ainuüksi seepärast, et kui naha välispind on puhas, võtavad naha sarv- ja kasvukihid vastu toitvaid vahendeid, mis hoiavad naha ilusa ja klaari.

Loomulikult on näonaha puhastamine väga oluline, kuid kõiges peab järgima mõõdukust. Liiga sagedane loodusliku kaitsekile eemaldamine võib esile kutsuda niiskusepuudujäägi, kuivuse ja tundlikkuse, mille tõttu nahk ei ole võimeline küllalt kiiresti taastama oma loomulikku kaitset. Kuigi kõige paremad kosmeetikavahendid võivad küll täiendada kaitset, ei suuda nad organismi enda loomulikku kaitset siiski asendada. Seega tuleks puhastada nägu kaks korda päevas nii hommikul kui ka õhtul.

Enne magamaminekut tuleks alati eemaldada meik leige või jaheda veega, kuna jahe vesi takistab poore tootmast liigset rasu. Ilma selle tegevuseta tekitavad meigijäägid vistrikke ja punetusi. Peale pikka päeva võin olla niivõrd väsinud, et piltlikult öeldes magan püsti, kuid meigieemaldamine on minu jaoks A ja O ning enne seda mind juba niisama lihtsasti maga minemas ei näe. Minu puhul aitab lihtsalt tagajärgedele ette mõtlemine, mis omakorda paneb ka kõige suurema väsimuse korral seda väikest, kuid vajalikku protseduuri tegema. Isegi kui sa pole end üldse meikinud, peaksid igal õhtul näonahka puhastama, sest tolm, higi ja naha lipiidid kogunevad päeva jooksul nahapinnale. See võib nahka jällegi ärritada ja tekitada ebapuhtusi. Hommikune näopuhastus on aga oluline, et eemaldada temperatuuri tõusuga nahale tekkinud seebiumi kiht ja surnud naharakud.

 

Kuidas siis aga ikkagi puhastada?

Kui rääkida jälle õhtusest näopuhastusest, siis kõige parem on kasutada ripsmetušši ja meigi eemaldamiseks silmadelt spetsiaalseid meigieemaldustooteid. Kuigi pean tõdema, et õrnatoimelised puhastuspiimad eemaldavad suurepäraselt meigi ka silmadelt, siis veekindla meigi puhul jäävad nad sellega hätta. Puhastusvahendeid ei lähe näole sugugi palju. Kui see on vedel nagu näiteks puhastuspiim, piisab ühest teelusikast ning geeli korral võiks olla üks pähklisuurune kogus. 

Hommikune puhastusrutiin käib kiirelt, sest toodet pole vaja jätta näole. Selleks läheb umbes 60 sekundit, mil jaotad puhastustoote ühtlaselt näonahale ringjate masseerivate liigutustega ning seejärel juba eemaldad toote jäägid põhjalikult. Ära kindlasti unusta puhastamast ka oma kaela ning dekolteed! :)

Pärast puhastustoote mahapesemist tuleks loputada nägu üks kord. Näonaha puhastamiseks loodud toode ei ole mõeldud näol hoidmiseks. Vastasel juhul see kuivatab nahka ja ummistab poore.

Näonaha kuivatamiseks on väga oluline, et rätik, millega nägu kuivatad, oleks pehme ja ei traumeeriks epidermist.

Värskendamiseks ja toniseerimiseks kasutatakse toonikut ehk näovett. Sellel on olemas terve rida kasulikke omadusi – rahustab, tagab nahas olevate niisutavate ainete olemasolu, ahendab poore jne.

 

Peale puhastamist ongi sinu näonahk valmis edasisteks protseduurideks. Päeva hooldus peaks vastama jällegi sinu nahatüübile.

Kui soovid puhastustoodete kohta täpsemat informatsiooni, mis võiks just Sinu näonahale sobida, siis kirjuta või helista julgelt.

Eelmine postitus
Järgmine postitus